شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

آمیلا – پودر گیاهی شست و شوی سر

آمیلا – پودر گیاهی شست و شوی سر

آمیلا – پودر گیاهی شست و شو موثر در تنظیم چربی سر

  • موارد مصرف: جلوگیری از ریزش مو و تنظیم چربی سر.
  • محتوای بسته: پودر شستشوی سر 300 گرمی.
  • اجزاء تشکیل دهنده: مورد، جینسینگ، کتیرا، پودر صابون RP
  • منابع طب سنتی: قانون، مخزن الادویه، قرابادین کبیر، الاغراض الطبیه.
  • شماره مجوز سازمان غذا و دارو: ۰۴۵۱ – ۹۴ – س.

مکانیزم اثر آمیلا (پودر گیاهی موثر در تنظیم چربی سر)

این فرآورده حاوی مواد مؤثری است که به عمق پوست نفوذ کرده و باعث تقویت و ترمیم موهای آسیب‌دیده می‌شود. عصاره‌های گیاهی به‌کاررفته در این محصول، علاوه بر آنکه سبب کاهش چشمگیر ریزش مو می‌شود، با مکانیسم‌های گوناگون به رویش مجدد موها کمک می‌کند. همچنین این محصول با فرمولی ۱۰۰ درصد گیاهی و فاقد نگه‌دارنده و دارای اثرات طولانی‌مدت است و برخلاف محصولات مشابه شیمیایی، عوارض جانبی نخواهد داشت. محصول آمیلا حاوی ترکیباتی است که میزان گردش خون در پوست سر را افزایش می‌دهد و همچنین باعث تنظیم فعالیت غدد چربی سر می‌شود و ضخامت موها را افزایش می‌دهد. آمله موجود در محصول آمیلا، سبب تقویت ریشه‌ی مو، فولیکول مو و برگرداندن ملانین مو می‌شود. مورد ماده‌ی بسیار مؤثری برای پاک شدن سطح پوست و ریشه موها از عوامل میکروبی اعم از قارچ و باکتری است و همچنین سبب از بین بردن التهابات ناشی از مصرف مواد شیمیایی و پاک‌کننده می‌شود.

طریقه مصرف آمیلا (پودر گیاهی موثر در تنظیم چربی سر)

  1. افرادی که موهای چرب و نازکی یا ریزش موی زیادی دارند فقط باید از پودر شست‌وشو دهنده آمیلا استفاده کنند، تا زمانی که چربی سر و ریزش مو نرمال شود. بعدازآن می‌توانند همزمان با پودر، از قطره آمیلا هم به‌عنوان تقویت‌کننده استفاده کنند.
  2. هنگام مصرف به اندازه 2 گرم (یک قاشق چای‌خوری) پودر در دست خود ریخته با مقداری آب سرد مخلوط نمایید، سپس روی سر ریخته و سر را با آن بشویید. در حالت معمول نیازی نیست روی سر بماند و می‌توانید بلافاصله آبکشی کنید اما اگر پوست سر چرب باشد نیاز است قبل از آبکشی، حدود ۵ دقیقه روی سر بماند.
  3. در هر بار استحمام، این عمل را 2 یا 3 بار تکرار کنید.

اجزاء تشکیل دهنده آمیلا (پودر گیاهی موثر در تنظیم چربی سر)

معرفی برخی گیاهان دارویی به‌کار رفته در داروی گیاهی آمیلا به منظور تنظیم چربی سر.

تاثیر مورد در تنظیم چربی سر

مورد یا مورت نام یک سرده از تیره موردیان است. سردهٔ درختچه‌ای همیشه‌سبز یا درختی کوتاه با یک یا دو گونه از موردیان که بومی جنوب اروپا و آفریقای شمالی هستند. بلفارول لوسیون روغن مورد سبز (میرتول) ۵٪ در روغن بادام کاربرد درمانی و تقویت‌کننده ابرو و مژه، ضد شوره و التهاب پلک‌ها، تقویت‌کننده ابرو و مژه است. قابلیت‌های بلفارول به حدی است که حتی ریزش ابرو و مژه را نیز متوقف می‌کند و بعد از مدتی همان فردی که از ریزش رنج می‌برده، دارای مژه و ابروهایی سالم و زیبا خواهد شد. ریزش موهای سر و صورت اغلب به دلیل حساسیت‌های پوستی یا آلودگی‌های قارچی است. عوارض این آلودگی‌ها به صورت ریزش، خارش و گاهی شوره (بخصوص پلک‌ها) تظاهر می‌کند. در بلفاریت مایت‌ها (دمودکس) هم گاهی دخالت دارند که خوشبختانه این دارو بر روی مایت و تخم‌های آن نیز مؤثر است.

شوینده‌های غیر استاندارد باعث از بین رفتن و شسته شدن چربی‌های مفید و ضروری پوست و موها و در نتیجه خشک و شکنندگی موها، حساسیت و خارش پوست می‌شوند. خشکی موها پوست باعث پوسته ریزی و در نهایت شوره می‌گردد. بلفارول حاوی چربی‌های سبک و سریع الجذب است که فوراً جذب پوست شده و مو گشته و عملاً جایگزین چربی‌های از دست رفته می‌شود. همچنین به علت خواص ضد میکروبی و ضد التهابی میرتول، این فراورده باعث پاک شدن سطح پوست و ریشه موها از عوامل میکروبی اعم از قارچ و باکتری و همچنین از بین بردن التهابات ناشی از مصرف مواد شیمیایی و پاک‌کننده در موضع می‌گردد. اطلاعات بیشتر درباره مورد.

تاثیر جینسنگ در تنظیم چربی سر

جینسنگ نامی است عمومی برای هر یک از ۱۱ گونه گیاهان همیشه سبز از سرده پاناکس از خانواده آرالیاسیه. ویژگی تمام این گیاهان آن است که حاوی نوعی گلیکوزید استروئیدی به نام جینسنوزاید هستند. جینسینوزاید در ریشه جینسنگ است. اعتقاد بر این است که جینسنگ برای بهبود سلامت مفید است. مزایای متعددی برای جینسنگ گزارش شده‌است. شواهد مستند نشان می‌دهد که گیاه جینسنگ دارای آثار متعدد فارماکولوژی از جمله دارای اثر ضد خستگی می‌باشد و همچنین اثرات ضدالتهابی دارد. از جینسنگ در طب سنتی برای درمان دیابت، تقویت قوای جسمی و جنسی و نیز به عنوان مکمل غذایی استفاده شده‌است. در طب نوین نیز مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از جینسنگ به عنوان مکمل غذایی باعث بهبود کیفیت زندگی شده‌ که می‌تواند به خاطر خاصیت ضدالتهابی جینسنوزایدها و اثر آن‌ها در مقابله بهتر بدن با استرس باشد. اطلاعات بیشتر درباره جینسینگ.

تاثیر کتیرا در تنظیم چربی سر

کتیرا، ترشحات صمغی خشک شده حاصل از چندین گونهٔ گیاه گون است. روزگاری که از مواد پاک‌کننده امروزی خبری نبود، سدر و کتیرا، در حیات بهداشتی جامعه، نقش عمده‌ای داشتند. این صمغ گیاهی گونه‌های مختلفی دارد که به صورت درختچه یا گیاهان علفی چند ساله در ایران به طور کلی آنها را گَوَن می‌نامند. در متون طب سنتی این گیاهان با نام‌های عربی «محلب العقاب» و «اصابع الغروس» معرفی شده اند. از تعداد زیادی از آنها صمغ کتیرا استخراج می‌شود که از نظر اقتصادی بسیار اهمیت دارند، زیرا کتیرا مورد مصرف دارویی و صنعتی فراوانی دارد. اطلاعات بیشتر درباره کتیرا.