شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

استفاده از ضدآفتاب چه تاثیری بر جوانی و شادابی پوست دارد؟

استفاده از ضدآفتاب چه تاثیری بر جوانی و شادابی پوست دارد؟

پوست به عنوان یکی از اندام های حیاتی و یک سد محافظ، نیاز به نوازش و مراقبت از اوایل کودکی دارد. این عضو قابل مشاهده ترین و وسیع ترین اندام در معرض دید است و تا حد زیادی منعکس کننده وضعیت سلامت عمومی و روند پیری در انسان است.

هم عوامل درونی و هم عوامل بیرونی، در این فرآیند پیچیده بیولوژیکی پیری پوست نقش دارند. تغییرات پوستی یکی از بارزترین علائم پیری است که شامل چین و چروک، افتادگی پوست، لکه های ناشی از افزایش سن و خشکی می باشد.

آفتاب چه تاثیری بر جوانی پوست می‌گذارد؟

امروزه سلامت پوست و زیبایی آن به عنوان شاخصی از سلامت فرد تلقی می شود که منجر به افزایش تقاضا برای محصولات ضد پیری شده است. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یکی از عوامل مسبب پیری است که به آن پیری نوری می گویند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث کاهش کلاژن می شود که پوست را صاف و محکم نگه می دارد، می تواند رگهای خونی را گشاد کند و رنگ قرمزی به پوست بدهد و باعث می شود رنگدانه قهوه ای در پوست برجسته تر شود که می تواند منجر به لکه دار شدن و در نتیجه پیری پوست می شود. شواهد نشان می‌دهد که استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب به کند کردن روند پیری پوست کمک می کند و علاوه بر کاهش بیماری های پوستی، می توانید از داشتن پوستی شفاف و شاداب لذت ببرید

فواید استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از ضدآفتاب به صورت روزانه، فواید بسیاری برای پوست دارد. هر فرد با استفاده از ضدآفتاب متناسب با پوست خود، می تواند سلامتی و شادابی را به پوست خود هدیه دهد. در زیر به طور مختصر چند مورد از مهمترین فواید استفاده از کرم ضد آفتاب را بیان می کنیم.

محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش

یکی از مهمترین فواید استفاده از ضدآفتاب، محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش است. با توجه به اینکه لایه اوزون در حال تخریب شدن است، پوست افراد بیشتر در معرض اشعه فرابنفش قرار می گیرد. بنابراین، با استفاده از ضدآفتاب با SPF مناسب، می توان از پوست خود محافظت کرد.

▪︎ ممانعت از پیری زودرس پوست

از دیگر فواید استفاده از ضدآفتاب، جلوگیری از پیری زودرس است. در واقع با استفاده از این کرم، تا حد زیادی می توان از ایجاد چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست صورت جلوگیری کرد.

▪︎ کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست

یکی از خطرناک ترین انواع سرطان پوست، ملانوم است که یک تهدید جدی برای خانم ها محسوب می شود. مهم ترین راه برای پیشگیری از سرطان پوست به خصوص ملانوم استفاده مداوم از ضد آفتاب است.

▪︎ جلوگیری از آفتاب سوختگی

اشعه های UVB خورشید تاثیرات مخربی بر روی پوست ایجاد می‌کنند. کهیر، قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن همه از علائم آفتاب سوختگی است که به دلیل قرار گرفتن در مقابل نور شدید خورشید بر روی پوست ایجاد می‌شود. بر این اساس جهت حفظ پوست در مقابل اشعه های UVB خورشید و جلوگیری از آفتاب سوختگی، استفاده از ضدآفتاب بسیار موثر خواهد بود.

▪︎ جلوگیری از ایجاد لک بر روی پوست

از فواید دیگر استفاده از ضدآفتاب، جلوگیری از ایجاد لک و آکنه بر روی پوست است. با استفاده مداوم و روزانه ضد آفتاب می توانید مانع از ایجاد لک بر روی پوست خود شوید. کرم های ضدآفتاب با توجه به خواصی که دارند، از ایجاد لک و ظاهر شدن مویرگ های قرمز بر روی پوست جلوگیری می کنند.

استفاده از رباسین بعنوان ضد افتاب، باعث حفظ شدن پروتئین های ضروری پوست مانند کلاژن، کراتین و الاستین می شوند. این پروتئین ها در ایجاد شفافیت و درخشندگی پوست موثر هستند. بنابراین اگر می‌خواهید از داشتن پوست سالم و زیبای خود لذت ببرید، پیشنهاد می‌کنیم مصرف ضدآفتاب را به صورت روزانه از یاد نبرید.

برای جلوگیری از پیری پوست، از چه ضدآفتاب استفاده کنیم؟

از بین برند های ایرانی ضدآفتاب، قطعا اولین پیشنهاد ما به شما ضدآفتاب های رباسین است.

ضدآفتاب رباسین یک ضدآفتاب ضد چروک بوده که با دارا بودن کلاژن، ویتامین های Eو Cاز بین برنده علائم پیری پوست و کاهش چروک های سطحی از روی پوست می باشد. این ضدآفتاب فاقد چربی اضافه بر روی پوست است و به راحتی روی پوست پخش می شود بدون آنکه رد سفیدی از خود باقی بگذارد. یکی از ویژگی های مهم این محصول این است که رطوبت از دست رفته را به پوست بازمی گرداند.