شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

ar4-5197

راههای درمان موهای چرب

برای درمان آن از راه گیاهی می توانید از یکی ازراه های زیر استفاده کنید:

۱- آب نارنج را گرفته و سپس آنرا صاف نمایید. مالیدن این آب به موها، چربی های اضافی آنرا می گیرد و پوست سر رانیز ضدعفونی می کند و همچنین موها را براق می نماید. بعد از مالیدن این آب و بعد از گذشت ۴۰ دقیقه موها را خوب آبکشی کنید.

۲- گرد زنبق برای موهای چرب و روشن به عنوان شامپوی خشک به کار می رود. برای این کار باید اندکی گرد را به سر خود بپاشید . ده دقیقه صبر کنید سپس با دقت و قدرت موها راشانه کنید.

۳- برای چربی زدایی مو، هر دو روز یک بار، پوست سر را با جوشانده مخلوطی از گیاهان زیر مالش دهید. این جوشانده علاوه بر خاصیت چربی زدایی، موها را تقویت کرده و از ریزش آنها جلوگیری می کند: تخم گشنیز، بابونه، گزنه، گل ختمی، شاه تره از هر کدام ۲۰ گرم ، در نیم لیتر آب جوشانده، بعد از صاف کردن، پوست سر را با آن مالش دهید.

۴- سر را با آب نمک و نعناع بشویید .

۵- سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و کف کند، سپس آن را به کمک یک مویی به پوست سر بمالیدو بگذارید تا خشک شود، سپس موها را شانه زده تا سفیده تخم مرغ های خشک شده بریزد.

۶- ابتدا مقداری گل سرشوی را خمیر کرده و به سر بمالید و بعد آنرا بشویید و بعد مواد دارویی مثل مازو و چفت و یا مواد گیاهی گس که مواد مازویی دارند روی سر بمالید. بهترین کار این است که مازو را با حنا مخلوط نموده و به سر بمالید و اگر می خواهید حنا رنگ بدهد آن را با آبگرم مخلوط کنید۷

– برگ چغند را له کرده و آب آنرا از برگهایش خارج نمایید، این آب برای گرفتن چربی سر بسیار مفید می باشد.پس از گذشت ۲ ساعت می توانید موهایتان را آب کشی نمایید

.۸- استفاده از لیمو و مالیدن آب تازه آن به سر باعث می شود که چربی سر گرفته شود و پوست نرم و شفاف شود.

۹- پوست سر را یک روز در میان با یک قاشق چایخوری ،روغن عنصل به مدت یک ساعت مالش دهید و سپس با صابون معمولی مانند صابون مراغه یا با گل سرشوی اثر چربی را از بین ببرید.