شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

عفونت زخم‌ها

عفونت بخیه‌های زخم سزارین: عفونت‌های زخم سزارین ممکن است در اثر ورود میکروارگانیسم‌ها به ناحیه بریدگی جراحی ایجاد شود. با استفاده از دارو و مراقبت از زخم می‌توان عفونت زخم جراحی را درمان کرد. تقریباً ۳ تا ۱۵ درصد از خانم‌ها در معرض عفونت زخم سزارین هستند.

علت عفونت بخیه زخم سزارین:

علائم شایع عفونت زخم بعد از سزارین ممکن است حساسیت، قرمزی، تب، درد باشد. عمل سزارین یک جراحی اساسی و با احتمال خطر رایج عفونت زخم می‌باشد. عفونت زمانی رخ می‌دهد که باکتری در زخم تجمع پیدا کند. استافیلوکوکوس اورئوس شایع‌ترین علت عفونت زخم بعد سزارین است. که این باکتری به طور طبیعی روی پوست و موی افراد زندگی می‌کند. عفونت‌های زخم معمولاً بعد از ۴ تا ۷ روز بروز می‌کند.

اگر علائم طی ۲۴ ساعت شروع شود ممکن است به دلیل وجود باکتری است استرپتوکوک باشد که سلول سیستم لنفاوی را درگیر می‌کند. که علائم آن ضایعات قرمز براق و برجسته است.

عوامل خطر در عفونت زخم سزارین: مصرف دخانیات در دوران بارداری داشتن هماتوم

اندازه برید بریدگی بیشتر از ۱۶ سانتی‌متر

مراقبت ناکافی قبل از زایمان

چاقی

دیابت حاملگی

داشتن دوقلو

افرادی که سابقه سزارین دارند

بی حسی اپیدورال برای زایمان

پارگی رحم

انتقال خون

داشتن جراحی اورژانسی یا جراحی که از ۳۸ دقیقه بیشتر طول بکشد.

علائم عفونت زخم سزارین:

علائم عفونت زخم سزارین بسته به نوع و شدت عفونت ممکن است از درد خفیف تا درد شدید متفاوت باشد. برخی از شایع‌ترین علائم زخم سزارین عبارتند از:

تب

حساسیت

قرمزی

تورم ناحیه جراحی

چرک و ترشحات

سخت شدن پوست

درمان زخم‌های بعد از سزارین:

اگر به دنبال این هستید که زخم بعد از جراحی سزارین عفونت نکند بهتر است از پماد رباسین استفاده کنید. این پماد این خاصیت را دارد که بدون استفاده از آنتی بیوتیک زخم شما را درمان کند.

اگر متخصص بافت مرده در زخم پیدا کنند لایه‌های بافت مرده را تا زمانی که به بافت سالم برسد با جراحی لایه برداری می‌کند، بهترین راه برای عدم تشکیل بافت مرده استفاده از پماد رباسین است این پماد بافت زخم را تازه نگه داشته از تشکیل بافت مرده جلوگیری می‌کند

اگر از پماد رباسین برای درمان زخم سزارین استفاده می‌کنید، به شما این مژده را می‌دهیم که زخم شما نیاز به پانسمان ندارد و به مدت ۷ تا ۱۰ روز زخم شما به طور کامل درمان می‌شود.