شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

مهم ترین مواد معدنی برای مو شامل چه مواردی میشود؟  

مهم ترین مواد معدنی برای مو شامل چه مواردی میشود؟

مس

مس، یکی از مهم ترین مواد معدنی برای سلامت و رشد مو است؛ به طوری که کمبود مس در بدن سبب کاهش ضخامت موها و سفید شدن زود رس تارهای مو می شود.

منیزیم

رشد و تقویت موها، تا حد زیادی به وجود این ماده مغذی در بدن بستگی دارد. این ماده معدنی با سنتز ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز بدن، فولیکول های مو را تقویت کرده و به دنبال آن، سلول های آسیب دیده مو ترمیم و حجم دهی موها افزایش می یابد.

سلنیوم

سلنیوم، یک ماده معدنی فوق العاده برای رشد و تقویت موها شناخته می شود. اگر خواهان موهای ضخیم، پر پشت و زیبا هستید، از تاثیرات سلنیوم بر موهای خود غافل نشوید. رادیکال های آزاد، عامل اصلی پیری زود رش و تضعیف فولیکول های مو است. سلنیوم با تقویت ریشه های مو، از ریزش آن ها جلوگیری کرده و با خنثی کردن تاثیرات مخرب رادیکال های آزاد بر رشد و تقویت مو، جلوگیری می کند.

زینک یا روی

یکی از اصلی ترین مواد معدنی برای حفظ سلامت بدن و ساخت پروتئین مورد نیاز بدن، زینک یا روی است. کمبود این ماده معدنی سبب ریزش و آسیب پذیری مو می شود. بادام زمینی، گوشت، ادویه جات و گیاهان خشک از منابع طبیعی زینک به شمار می روند.

پتاسیم

کمبود پتاسیم، یکی از دلایل عمده ریزش مو در مردان و زنان است. پتاسیم، برای عملکرد طبیعی سلول ها نقش موثری داشته و در صورت کمبود پتاسیم، سلول های بدن عملکرد طبیعی خود را از دست می دهند. رشد و تقویت موها به عملکرد طبیعی سلول ها بستگی دارد.

آهن

یکی از مواد معدنی مهم در کاهش ریزش مو و تسریع رشد مو، آهن است. فولیک اسید و آهن سبب افرایش تولید گلبول های قرمز می شود. با افزایش تعداد گلبول های قرمز، اکسیژن و مواد مغذی پوست سر تامین شده و موها رشد بهتری خواهند داشت. برای اهمیت آهن در سلامت موها، بهتر است بدانید فقر آهن، یکی از دلایل اصلی ریزش و طاسی منطقه ای در بین افراد است.

منگنز

سفید شدن یکی از آشکارترین نشانه های بالا رفتن است. با افزایش سن، فولیکول های مو تضعیف شده و ریزش و سفید شدن موها شروع می شود. مصرف مواد غذایی حاوی منگنز، در جلوگیری از سفید شدن مو بسیار موثر است. نان جو، پودر سبوس برنج، حبوبات و غلات از جمله منابع مهم تامین ماده معدنی منگنز است.

چگونه می توان این مواد برای موها تامین کرد

استفاده از پودر شوینده ،تقویتی رباسین

این پودر ضمن شستشوی مناسب موها

دارای مواد مورد نیاز و ضروری برای حفظ و سلامتی موها میباشد