شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

میشه موها همیشه سالم و بِکر بمونن

از زمان های گذشته تا به امروز اغلب افراد به دنبال راه های مختلف برای سالم نگهداشتن موی سر خود بوده اند زیرا داشتن موهای سالم و زیبا یکی از مهم ترین دارایی برای هر انسانی است. برای شستشوی موی سر شوینده های شیمایی و طبیعی زیادی وجود دارد که بهتر است شما از روش های طبیعی و بدون عوارض برای شستن موهای خود استفاده کنید. در ادامه چند روش موثر برای سالم ماندن و تقویت موها ذکر می گردد

بهترین روش ها برای سالم ماندن موی سر

با بالا رفتن سن موی اغلب افراد شروع به ریزش می کند و اگر شما نیز جزء این دسته هستید بهتر است قبل از ضعیف شدن موهایتان به کمک روش های طبیعی موی سر خود را طبیعی نگهدارید. برای شستن موهای سر شوینده های طبیعی و شیمیایی زیادی وجود دارند که برخی از شوینده های شیمیایی باعث رساندن آسیب های جدی به موها می شوند و اغلب این روش دارای هزینه های زیادی می باشند از این رو بهتر است شما از شوینده های طبیعی برای حفظ موی سر خود استفاده کنید زیرا این روش ها کم هزینه هستند و علاوه بر این باعث تقویت و رشد موها می شوند.

انواع روش های شوینده های طبیعی برای مو سر

1. شستشو با خردل و حنا

مقداری روغن خردل را درون ظرف آلومینیومی بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا به دمای جوش برسد سپس برگ های حنا را در روغن خردل بگذارید تا شروع به سوختن کنند و ظرف را از روی حرارت گاز بردارید و برگ های حنا را در صافی فلزی بریزید و از این مخلوط هر روز به پوست سر و موهای خود بزنید.

2. زیاد شدن موها با عطر سنبل

عطر سنبل باعث زیاد شدن موی سر می شود و شما می توانید هفته ای 3 بار پوست سرتان را با عطر سنبل ماساژ دهید.

3. آب پیاز با تاثیری فوق العاده برای افزایش موهای سر

برای تهیه ماسک موی پیاز ابتدا پیاز را رنده کنید و آب را با کمک پارچه ای تمیز بگیرید و هفته ای دو بار به مدت 2 تا 3 ساعت آب پیاز را به ریشه موهایتان بزنید.

4. شستن موی سر با پودر رباسین

رباسین فولیکول های مو را به خوبی تحریک کرده و PH طبیعی پوست سر را باز می گرداند.
این پودر، با رساندن رطوبت به بافت های موی سر، موهای سر را کاملا نرم و لطیف می کند و با تغذیه کامل ، موی سر از ریشه تقویت شده تا موهایی سالم، شاداب، لطیف، باطراوت و بدون وز و سستی داشته باشید و به موها ظاهری نرم و براق می بخشد

5. روغن کرچک راهی کم هزینه برای افزایش موی سر

مقداری روغن کرچک را درون ظرفی مناسب بریزید سپس روغن کرچک را گرم کنید و پوست سر و موهایتان را به کمک آن ماساژ دهید و بعد از 45 دقیقه مکث موهایتان را به کمک آب و شامپو بشویید.