شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

پودر شستشوی سر رباسین یک فراورده قاتل شناخته شد که به زودی ..

پودر شستشوی سر رباسین یک فراورده قاتل شناخته شد که به زودی …

به زودی سر تیتر روزنامه های جهان این عبارت‌ است‌ “پودر شستشوی سر رباسین یک فرآورده قاتل”

بهتر است در این مقاله کمی با این پودر و ویژگی های منحصر به فردش آشنا شویم..

پوست، سبوم (ماده ای چرب برای پوشاندن و محافظت از مو و فولیکول مو) تولید می‌کند. سبوم کوتیکول یا لایه کراتینه خارجی هر رشته مو را می‌پوشاند و به آن درخشش سالم می‌بخشد. با این حال با گذشت زمان، سبوم موهای شما را نیز کثیف نشان می‌دهد. تجمع آن باعث می‌شود رشته های مو به هم بچسبند و موها را چرب نشان دهد. گرد و غبار، گرده و سایر ذرات جذب سبوم شده و به آن میچسبند. سبوم آب گریز است و پوست و موهای شما را ضد آب می‌کند. چربی پوست سر در مجاورت آلودگی های محیطی، محل خوبی برای رشد باکتری ها و قارچ در پوست سر است. در صورت عدم نظافت و تمیز کردن موها، انواع مشکلات به وجود می آید. عفونت های پوستی و ریزش موها رایج ترین مواردی هستند که به علت کثیفی موی سر، به وجود می آیند. شستشوی موها ساده ترین راه برای حفظ سلامت و طراوت موها است. با شستن مو می توان جلوی مشکلات بعدی را گرفت. امروزه پودری تولید شده که حاوی مقادیر زیادی مواد پاک کننده، عوامل تقویت کننده مو و ضد ریزش مو ، مواد حالت دهنده، مواد خوشبو کننده و …. می باشند. وجود چنین فرمولاسیون قدرتمندی باعث می شود تا در هنگام شستن موها با پودر در کنار تمیزی و درخشندگی که برای موها ایجاد می شود، از خشک و کدر شدن آن ها نیز جلوگیری گردد

انواع موی سر

جنس پوست کف سر در افراد مختلف به سه دسته چرب، خشک و مختلط تقسیم می‌شود؛ اما دسته بندی نوع و جنس موها کمی گسترده‌تر است که عموماً بر اساس دسته بندی‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

چرب

خشک

معمولی

رنگ شده و آسیب دیده

فر و مجعد

عوامل مؤثر در شستشوی مو

عوامل مختلفی وجود دارد که بر نیاز به شستشوی موها تأثیرگذار هستند. این عوامل عبارتند از:

_نوع مو

موهای صاف و کم‌پشت، بیش از موهای مجعد و موج‌دار نیازمند شستشو هستند. سبوم، سطح موهای لخت و صاف را سریعتر می‌پوشاند. به همین دلیل، این نوع موها سریعتر و بیشتر چرب می‌شوند. موهای پرپشت، موج‌دار یا مجعد، خشک‌تر به نظر می‌رسند؛ زیرا چربی به راحتی ساقه موها را نمی‌پوشاند. سبوم بیشترین تأثیر را در ایجاد فرهای زیبا و خوش حالت در مو ایفا می‌کند؛ زیرا موهای فر و مجعد برای نرم ماندن و جلوگیری از وزشدن مو باید رطوبت بیشتری داشته باشند.

_تعریق

ورزش سنگین و فعالیت‌هایی که منجر به عرق کردن می‌شوند، باعث به هم خوردن مدل موها و آشفتگی آنها خواهند شد. میزان عرق کردن، عاملی تعیین‌کننده در تعداد دفعات مناسب حمام کردن یا شستشوی موی سر است. تعریق ، سبوم روی موها را پخش می‌کند و ظاهری نامرتب به آنها می‌دهد. همچنین باعث می‌شود که موها طراوت و تمیزی خود را از دست بدهند. بهتر است پس از عرق کردن و استفاده از کلاه برای مدت طولانی، موهای خود را با پودر بشویید.

_آلودگی‌های محیطی یا گرده گل‌ها و گیاهان

باغبانی، تمیزکاری یا فعالیت‌هایی که باعث کثیفی موهای شما می‌شود، نیاز به شستشوی موی سر را ایجاد می‌کنند. کثیفی، آلودگی هوا، گرد و غبار و گرده گل‌ها و گیاهان، می‌توانند در موهای شما باقی بمانند. این مواد نه تنها ظاهری پژمرده و کدر به موهایتان می‌دهند، بلکه حساسیت‌های شما را نیز تشدید می‌کنند.

_محصولات حالت دهنده مو

محصولات حالت‌دهنده که بر روی موها و پوست کف سر شما انباشته می‌شوند و می‌توانند منجر به تحریک موها و آسیب به آنها شوند. استفاده زیاد و مداوم از محصولات حالت‌دهنده به این معنی است که باید به صورت مداوم و بیشتر از حالت عادی، موهایتان را بشویید.

نحوه شستشوی مو

برای شستشوی مو قبل از استفاده از انتخاب شوینده مناسب ، مطمئن شوید حداقل یک دقیقه موها را که به درستی خیس شده اند. این مورد می تواند به باز شدن منافذ پوست شما کمک کند و پاکسازی کامل آن را امکان پذیر کند.

از آنجا که شرط داشتن موهای سالم، پوست سر سالم است، هنگام شستن از ناخن های خود استفاده نکنید و پوست سر را بیش از حد ماساژ ندهید و فشار کمتری اعمال کنید.

دو دور شوینده بزنید و هر بار یک الی دو دقیقه ماساژ دهید. ماساژ باعث افزایش جریان خون به پوست سر می شود که می تواند به تحریک رشد مو کمک کند. در واقع شستشوی اول کثیفی مو را از بین می برد، در حالی که شستشو دوم می تواند به تمیز کردن عمیق مو کمک کند.

چرا رباسین شستشوی سر، فرآورده قاتل شناخته شده است؟

پودر رباسین با متعادل نگهداشتن سبوم مو و حفظ رطوبت مو، طراوت و شادابی موهای شما را حفظ کرده(قاتل خشکی مو).

و بهیچ عنوان در فاصله بین دو حمام موهای شما چرب نمی شود(قاتل چربی).

و با مصرف دو هفته ای ریزش مو را درمان می کند (قاتل ریزش).

با داشتن ماده موثره، که به تقویت و رشد مو کمک می کند

و شوره سر را از بین ببرد(قاتل شوره).

شوینده موی سر رباسین با ترکیبات فوق العاده موثر گیاهی رنگدانه مو را تقویت کرده و قاتل سفیدی مو است.

حالا با توجه به مطالب فوق این سرشوی گیاهی قاتل تمام اضطراب و استرس های مربوط به مو هست یا خیر؟؟