شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

ساعت کار : شنبه تا پنجشنبه از 08:00 تا 15:00
  تلفن : 03538342949

کم پشت شدن مو  

کم پشت شدن موکم پشتی مو در زنان و مردان به حدی آزاردهنده است که گاهی باورهای غلطی درباره علت‌های آن رواج پیدا می‌کند. در این نوشتار قرار است یک بار برای همیشه باورهای غلط درباره کم پشت شدن مو را بشناسید و البته اطلاعاتتان را درباره این عارضه کامل کنید.

علت کم پشتی مو در مردان

علت عمده کم پشت شدن و ریزش مو در مردان، ژنتیکی است. البته دلایل دیگری نیز برای ریزش موی مردان تعریف شده است که مشابه آن در زنان نیز دیده می‌شود. کم پشت شدن موی مردان معمولا از وسط سر آغاز شده و سپس به جلوی سر پیشروی می‌کند‌. در نهایت دور تا دور سر شروع به کم پشت شدن و ریزش می‌کند

علت کم پشتی مو در زنان

رایج‌ترین دلیل کم پشت شدن مو در زنان هورمون‌ها هستند. برای مثال یائسگی، بارداری و زایمان می‌تواند منجر به کم پشت شدن مو در زنان شود. به علاوه کمبود آهن و دیگر ویتامین‌های ضروری یکی دیگر از دلایل رایج کم پشت شدن موی زنان است. و میتوان به شما عزیزان این ندید را داد که شوینده سر رباسین حاوی مواد معدنی  مورد نیاز پوست سر را داراست و با استفاده از این سرشور شما میتوانید مشکل کم پشتی و ریزش مو را حل کنید.

چه کسانی دچار کم پشتی مو می‌شوند؟

به جرات می‌توان گفت مستعدترین افراد برای کم‌پشتی مو، کسانی هستند که به طور ژنتیکی فولیکول‌های ضعیفی دارند. علاوه بر این، افرادی که استرس زیادی را تجربه می‌کنند، خانم‌ها در سنین باروری که دچار فقر آهن می‌شوند و زنان یائسه به احتمال زیاد دچار کم‌پشتی مو خواهند شد. مردان نیز به طور ژنتیکی دچار کم‌پشتی مو و در نهایت کچلی می‌شوند پژوهشگران گیاهان دارویی بوستان  توانسته‌اند با مواد تشکیل دهنده رباسین فولیکول‌های مو را تقویت کند و مواد معدنی پوست و مو را تقویت کند 

تاثیر رژیم غذایی روی کم پشتی موها

مو از دو ساختار اصلی تشکیل شده‌ است؛ ساقه مو که همان چیزی است که می‌بینید و فولیکول مو که در زیر پوست پنهان شده ‌است. مو از فولیکول مو رشد می‌کند. مو به طور معمول با سرعت 0.35 میلی‌متر در روز رشد می‌کند. پوست سر روزانه حدود 100 تار مو می‌ریزد، که می‌تواند بسته به عواملی بیشتر شود. فولیکول‌های مو بسیار فعال و حساس هستند. در واقع، سلول‌های فولیکول مو از جمله سلول‌هایی هستند، که به سرعت در بدن شما تقسیم می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که کمبود مواد مغذی می‌تواند باعث کاهش تراکم موها شود. مواد غذایی موثر در تراکم موها عبارتند از:

آهن

کمبود آهن شایع‌ترین کمبود مواد مغذی در جهان است و می‌تواند باعث ریزش مو شود. این وضعیت مربوط به نوعی ریزش مو به نام تلوژن افلوویوم است، که با اختلال در چرخه رشد طبیعی مو بروز پیدا می‌کند. بنابراین کمبود آهن به شدت در کم پشت شدن و حتی ریزش مو نقش دارد.

رباسین نقش چشمگیری در تامین آهن و مواد مغذی مورد نیاز پوست و مو دارد

ویتامین D

این عنصر نقش مهمی در رشد مو و سلامت فولیکول‌های مو دارد. سطح ویتامین D در افراد مبتلا به بیماری‌های ریزش مو، از جمله ریزش موی الگوی زنانه و یک بیماری پوستی خود ایمنی به نام آلوپسی آره‌آتا، پایین‌تر است. به همین دلیل مصرف مکمل‌های ویتامین D باعث رشد مجدد مو در افرادی که موی کم‌پشتی دارند، می‌شود.

رباسین نقش چشمگیری در تامین  مواد مغذی مورد نیاز پوست و مو دارد

روی

این عنصر یک ماده معدنی است که نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی، سنتز پروتئین، تقسیم سلولی و … دارد. روی برای عملکرد فولیکول مو ضروری است و از کوچک شدن فولیکول مو جلوگیری می‌کند. تحقیقات نشان داده است که انواع بیماری‌های ریزش مو مانند آلوپسی آره آتا، ریزش مو با الگوی مردانه، ریزش مو با الگوی زنانه و تلوژن افلوویوم با کمبود روی ارتباط مستقیم دارد.

رباسین شوینده‌ای است که سرشار از روی است و میتواند مواد مغذی و مورد نیلز پوست و مو را تامین کند

سایر مواد معدنی

علاوه بر ویتامین‌ها و مواد معدنی بالا؛ کمبود مس، بیوتین، ویتامین B12، فولات و ریبوفلاوین نیز در کم پشت شدن موها نقش دارد.

ومیتوان به یکی از  تاثیرات  بسزای رباسین در تامین این مواد اشاره کرد که در کنار این میتوان گفت از ریزش مو بطور کلی جلوگیری میکند

باورهای غلط درباره کم پشت شدن مو در زنان و مردان

چگونه موهای پرپشتی داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید موهای پرپشتی داشته باشید، باید همیشه مراقب موهایتان باشید. یعنی لازم است در طول روز برنامه‌ای برای مراقبت از موهایتان داشته باشید. روغن‌تراپی موها و عدم استفاده مکرر از ابزار حرارتی و شامپوهای شیمیایی، بخشی از این برنامه مراقبتی است. برای اینکه موهایتان را پرپشت کنید، باید مجموعه‌ای از اقدامات بالا را انجام دهید. همچنین با برطرف کردن کمبودهای غذایی خود، می‌توانید فولیکول‌ها را تقویت کرده و تراکم موها را افزایش دهید.

شما دوستان میتوانید قبل از استحمام از روغن آمیلا استفاده کنید وروغن تراپی بصورت طبیعی داشته باشید

ماساژ پوست سر تأثیر غیر قابل انکاری در افزایش تراکم موها در زنان و مردان دارد. این کار باعث افزایش گردش خون و دسترسی فولیکول‌ها به مواد مغذی مورد نیازشان برای رشد بهتر مو می‌شود و شما عزیزان میتوانید قبل از هر استحمام با ماساژ پوست سربا رباسین شاهد تاثیر شگرف تراکم‌موهایتان باشید.

در اینجا میتوان گفت بهترین روش خانگی برای درمان کم پشتی مو استفاده از پودر شستشوی رباسین ایت که میتوان با اطمینان خاطر از این پودر استفاده کنزد و تاثیرات غیر قابل برگشت آن را شاهد باشید

و این روش را میتوان به یکی از روش‌‌های پرپشت کردن و جلوگیری از ریزش مو نام برد