کنترل ریزش مو به روش کاملا طبیعی

کنترل ریزش مو به روش کاملا طبیعی

کم پشت شدن موها، طاسی و ریزش مو، میلیون ها زن و مرد در سراسر جهان را متأثر می کند. این مشکل آنقدر شایع است که بازار ترمیم مو به یک صنعت یک میلیارد دلاری تبدیل شده است. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید مبالغ زیادی برای کرم های نسخه ای هزینه کنید یا حتی برای داشتن یک سر پر از مو به روش های درمانی دائمی متوسل شوید.

جلوگیری از طاسی با کنترل ریزش مو آغاز می شود. در مطلب امروز، ما لیستی از ۵ مورد از مؤثرترین درمان های کاملا طبیعی برای ریزش مو را بیان می کنیم:

روغن نارگیل

روغن نارگیل به طور طبیعی سرشار از ویتامین E و چربی های مفید است. این مواد مغذی باعث تحریک رشد مو و در عین حال تقویت تارهای مو می گردند. شیر نارگیل نیز حاوی پتاسیم می باشد، که یک ماده مغذی مهم است که به داشتن موهایی سالم تر و قوی تر کمک می کند.

برای استفاده از شیر نارگیل به منظور جلوگیری از ریزش مو، فقط کافی است شیر نارگیل را مستقیما روی پوست سرتان بمالید. سرتان را با یک کلاه حمام بپوشانید و بگذارید به مدت حداقل ۱۵ دقیقه بماند و سپس با یک شامپوی ملایم بشویید. برای کاهش شکنندگی موها، اینکار را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا با متعادل کردن PH طبیعی پوست سر، به رشد مو کمک می کند. این ژل تارهای مو را تغذیه می کند و رشد مجدد موها را افزایش می دهد.

برای استفاده از آلوئه ورا به عنوان یک درمان ریزش مو، فقط کافی است با استفاده از یک قاشق ژل شفاف را از ساقه آلوئه ورای تازه جمع آوری کنید. مقدار زیادی از آن را روی پوست سرتان بمالید و بگذارید حداقل به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس موها را با یک شامپوی ملایم و آب سرد بشویید و بگذارید در معرض هوا خشک شود. برای دستیابی به بهترین نتایج، اینکار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

نیم

نیم که به یاس بنفش هندی نیز معروف است، یک گیاه دارویی است که به خاطر خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و آنتی بیوتیکی قوی اش، با ارزش است. این گیاه با تحریک فولیکول های مو و افزایش گردش خون به افزایش رشد مجدد موها کمک می کند. نیم حاوی مواد مغذی ضروری است که تارهای مو را تغذیه می کند و آن ها را در مقابل ریزش مو مقاوم می گرداند.

برای استفاده از نیم به عنوان یک درمان ریزش مو، چند برگ نیم را در یک قابلمه آب بجوشایند. اجازه دهید که این محلول خنک شود و به دمای اتاق برسد و سپس مایع را صاف کنید. بعد از شامپو کردن موهایتان، با استفاده از این مایع موها را آبکشی کنید. برای گرفتن بهترین نتایج اینکار را هفته ای یکبار انجام دهید.

ماست یونانی

ماست یونانی سرشار از ویتامین B5 و پروتئین هایی است که تارهای مو را قوی و درخشان می کنند. همچنین، حاوی پروبیوتیک است که ثابت شده به کاهش ریزش مو نیز کمک می کند. اگر ماست یونانی با عسل استفاده شود، تاثیر آن بیشتر می گردد.

برای استفاده از ماست یونانی به عنوان درمانی برای موهای ضعیف و نازک، چند قاشق غذاخوری ماست یونانی را با یک قاشق چایخوری عسل خام مخلوط کنید. آن را روی تمام قسمت های مو مخصوصا پوست سر بمالید. یک کلاه حمام بگذارید و اجازه دهید که این مخلوط حداقل به مدت ۱۵ دقیقه روی سرتان بماند. سپس با آب ولرم آبکشی کنید. برای داشتن موهایی درخشان تر و ضخیم تر، اینکار را هفته ای یکبار انجام دهید.

آب پیاز

پیاز نیز دقیقا مانند نیم، سرشار از ترکیبات ضدمیکروبی و ضدقارچی قدرتمند می باشد. این ماده از عفونت های پوست سر جلوگیری می کند و گردش خون را افزایش می دهد. آب پیاز حاوی گوگرد نیز می باشد که با تحریک فولیکول های مو باعث افزایش رشد مجدد موها می شود.

برای استفاده از آب پیاز برای بازگرداندن ضخامت و درخشش موها، یک پیاز کامل را رنده کنید و آب آن را بگیرید. آب آن را مستقیما روی پوست سرتان بمالید. یک کلاه حمام بگذارید و اجازه دهید به مدت ۳۰ حداقل دقیقه بماند. موها را شامپو بزنید و با آب سرد آبکشی کنید. برای گرفتن بهترین نتایج، این کار را هر روز صبح قبل از گرفتن دوش صبحگاهی تان انجام دهید.