درمان دیابت

دیابت تبلور سودا است. که این سودا منشأش از پانکراس (لوزالمعده) شروع می شود و بعد به سراسر بدن توسعه داده می شود چون سودا جهت گیری سردی دارد بیشترین درگیری سودا در اندام انتهایی پدید می آید مثلا زخم دیابتیک در سر ایجاد نمی شود بلکه در پا ایجاد می شود چون سردی انتهایی بیشتر است حتی در دست ایجاد نمی شود چون گرمی دست نسبت به پا بیشتر است. پس این سودای سرد است.در ادامه درمان قطعی دیابت با طب حکیم حسین خیر اندیش را برای شما بازگو میکنیم.

انواع دیابت و درمان قطعی دیابت

اگر این تعریف را کامل بپذیریم دیابتی که امروز در جامعه می بینیم تماما سرد است ممکن است رتبه ی سردی آن متفاوت باشد لکن تماما سرد هستند به خصوص دیابت عصبی که سرد سرد است.

حالا این سودا گاهی خیلی عمیق است در سرشت و در رحم مادر است که به آن دیابت بارداری می گویند. یک زمینه ی سردی وجود داشته رحم هم سرد است بنابراین سردی جنین به سردی سرشتی اسید اضافه شود و دیابت بارداری پدید آید.

گاهی دررحم زمینه ی سردی وجود داشته است ولی بچه سالم به دنیا می آید در طفولیت غذای سرد، شیر وامثال اینها به او می دهند دیابت اطفال را شکل می دهد.

گاهی نه پایه اش یک گرمی متعارفی دارد ولی از وقتی وارد سن سردی می شود از ۳۰و۳۵ سالگی به بالا حالا دیابت می گیرد این دیابتی که در بین عموم شایع است این است.

گاهی حتی گرم مزاج است، دموی است لکن زمانی که از سن غلبه ی دم خارج می شود استرسی به او وارد می شود مثلا استرس سیاسی یا اینکه شخص ورشکست می شود دیابت می گیرد .

پس زمینه ی اصلی آن سودا است وجهت گیری سودا سردی است این سردی حداکثری است اگر بخواهیم عدد بدهیم بالای ۸۰% است.

درمان قطعی دیابت

درمان آن گرم های زداینده هستند. گرم هایی که شکننده سودا باشند نه گرم هایی که فقط گرم کننده هستند. شکنندگی در دارو باید وجود داشته باشد.

حالا با این نشانه ها می رویم در درمان ها بررسی می کنیم:

چرا شنبلیله برای دیابت مفید است؟چون گرم است.

چرا گزنه مفید است؟چون گرم است.

درمان قطعی دیابت

ولی آیا در همه ی موارد گزنه به تنهایی کافی است؟ خیر، در آن جایی که در شخص زمینه ی گرمی وجود دارد گزنه یکی از درمان هاست و باید در کنار آن داروی شکننده نیز بدهیم.داروی شکننده ی نفوذ کننده، سرکه است.

درجایی که تردید داریم که بین این دو کدام خلط غالب است؟ سودای گرم است یا سودای تر هم قاطی آن هست؟ درمان ترکیبی می دهیم درمان دقیق آن می شود به سین درمان غیر دقیق می شود سرکه انگبین منتهی تطبیقش را باید با، بالین و با fbs کنترل کنیم شرایط بالینیش را نگاه میکنیم ببینیم چه اتفاقی افتاد؟ و با fbs دوهفته یک بار کنترل می کنیم نه ساعتی، این که لحظه به لحظه، ساعت به ساعت می گیرند اشتباه است و علمی هم نیست. چون بدن شرطی می شود و ناخودآگاه دیابت را غیر واقعی نشان می دهد.

اما یک رفتار بسیار مؤثر ضد سودای انباشت شده ی انتهایی که هیچ رقیبی ندارد پیاده روی است.

چرا پیاده روی؟

به خاطر این که با هر قدمی که بر می دارد مقداری از سودا تبدیل به دم می شود سودا جا به جا می شود، و حالا اگر سودا رسوب کند و به حداکثر برسد و صفرای آن به حداقل برسد، عامل انتقال خون به اندام انتهایی (صفرا) به صفر می رسد و بعد اگر یک زخمی به فرض در حد یک عدس در پا پیدا شد این زخم توسعه پیدا می کند و زخم دیابتیک می شود.

چرا زخم توسعه پیدا کرده است؟

چون صفرایی ندارد که خون را به آن برساند. پس توسعه پیدا می کند. طب جدید که نمی فهمد صفرا را باید به آن جا برساند، می گوید: خون را که نمی توانم به آن جا برسانم پس زخم را به خون می رسانم، بعد می گوید پا را باید قطع کرد.

طب سنتی با این تعریف می گوید نه باید صفرا را به آن جا برسانیم تا زخم ترمیم شود و می گوید خب می خواهی صفرا برسانی مسیر مسدود است حالا مسیر را باز کن مسیر را بخواهد باز کند با لمس می فهمد مثلا از بالا به پایین تا کجا سودا گرفته است اگر تا سر زانو گرم است از آن به بعد سرد است از آن جا به صورت طولی زالو می چیند نه عرضی.

در سه مرحله درمان اتفاق می افتد. سه مرحله به فاصله ی یک یا دو هفته، در این حین زخم را محافظت هم می کند با صفرای طبیعی که تزریق می کند اگر عفونت کرده باشد داروی عسل و نمک ۵ به ۲ (۵ واحد عسل ۲ واحد نمک) که عفونت را از بین ببرد تا ۳ روز و از ۳ روز به بعد عسل و زیتون که این صفرا است و گوشت ساز (که گوشت ساز در این جا روغن زیتون و صفراساز عسل است) روی آن می گذاریم.

از آن طرف هم خون، سودا را پاک کرده و رسیده به زخم پس ترمیم می شود این درمان کسانی است که کاندید قطع پا هستند در طول مدت ۴۰ روز تا ۶۰ روز حالا به تناسب شدت و ضعف، شدت و ضعف یعنی چه؟ یعنی به نسبت افزایش یا کاهش سودا در ساق زودتر یا دیرتر این زخم ترمیم می شود این می شود پایان قوی ترین و بالاترین حد توسعه ی دیابت که منجر به دیابتیک فوت می شود.

حالا همین دیابت به لحاظ این که ماده ی سوداوی است، که در سراسر بدن منتشر است روی قلب اثر دارد، روی مغز اثر دارد، روی زخم ها اثر دارد، روی توان جنسی اثر دارد.

درمان قطعی دیابت

حالا مثال هایی را می زنیم برای اینکه ثابت کنیم دیابت سرد است. چرا دیابت توان جنسی را کاهش می دهد؟ چون سردی را افزایش می دهد وقتی سردی را افزایش داد توان جنسی را کاهش می دهد چرا دیابت در زنان موجب یائسگی زودرس می شود؟ چون سردی را افزایش می دهد چرا دیابت موجب کاهش توان کنترل ادرار می شود؟ چون سردی را افزایش می دهد صفرا را کاهش می دهد ما برای این که مثانه را حفظ کنیم صفرا نیاز داریم در این جا صفرا کاهش پیدا کرده است.
انسولین طبیعی:

در این بخش از درمان یک سودازدای آنی اورژانسی طب کلاسیک دارد که اسمش را می گذارد انسولین. این انسولین سودا زداست. چون سودازدای سرد شدید است خطرناک است. بنابراین برای این که با تن سازگارش کند تحت نظر سازگارش می کند یعنی فرد را بستری می کند تا دوزش را سازگار کند. اما بیشتر اوقات یک اشتباهی اتفاق می افتد که این دوزی که الآن سازگار شد سازگار الآن است نه سازگار الآن به بعد، لذا سردی بیش از حد می دهد و این انسولین در امتداد مصرفش موجب افت قند افراد می شود. افرادی که دچارافت قند شدیدِ مشکل ساز می شوند فراوان داریم، ولی چنان خطر افزایش دیابت را گوشزد کردند که به هیچ عنوان راضی نمی شوند انسولین را کاهش بدهند. انسولین مصرف می کنند و در کنارش مشکلات دیگر را هم تحمل می کنند. در حالی که افت قند خطرش بیش تر از افزایش قند است. به ویژه این که فراوان بودند کسانی که به کما رفتند و دچار مشکلات اساسی شدند. این ها را می گویم بروند تحت نظر کارشناس طب سنتی یا پزشکی که این ها را می داند تا لااقل دوز انسولینشان را سازگار زمان حال کند نه سازگار با آن زمان اگر نه این ها را متوجه نمی شود به محض این که بی قرار شد بی حوصله شد یعنی زمانی است که قندش افت کرده است فوری عسل بخورد شیرینی بخورد قند هم همین کار را می کند ولی اثرِ پایدارِ خرما و شیرینی و این ها خیلی بیشتر است تا زمانی که انسولینش را کاهش بدهد من (استاد خیر اندیش) با جرأت انسولین ها را کاهش می دهم اگر سه تا تکرار در افت قند ببینم منتها کاهش باید با شیب آرام باشد.

انسولین ما سرکه است اگر بخواهیم انسولین را برداریم یک سودازدای طبیعی معادل انسولین به بیمار بدهیم سرکه است.

یک سرکه ی طبیعی آرام مطلوب مطبوع به سین است.( به پخته شده داخل سرکه بکوبید به شکل سس درآورید) دوزش چقدرباشد

دوزش را سازگار کنید ببینید چقدر دوست دارید. یک قاشق سازگار است یا دو قاشق.

این را دفعه ی اول در روز بخورید تا دوزش را سازگار کنید سازگار که شد، بعد شب هم بخورید. چون شب اگر افت قند شدید پیدا کنید خوابید. صبح بخورید که تغییراتش را مشاهده کنید که دوز بعدی را بتوانید سازگار کنید.

این بحث یک بحث فشرده ی سنگین تفکری مطالعاتی ۲۰ ساله است که یک تئوری جدید دیابت متولد می کند، این تئوری ماست. تئوری طب سنتی که بر اساس مبانی طب سنتی و کلاسیک درآوردیم تدوین و کامل کردیم این است که در عمل سازگار است.
علت توسعه ی دیابت در عصر امروز:

علت توسعه ی دیابت در عصر کنونی جهان را تنبلی مردم دنیا بدانید.

مردم تنبل بی تحرک و بدخور بایستی دیابت داشته باشند.

ولی زمان قدیم چون گرمی بیشتر می خوردند. ۶ ماه زمستان زیر کرسی نشسته بودند و آجیل می خوردند تا زمانی که بهار بشود و برود توی دشت، برود توی صحرا، در آن وقت دیابت گرم بیشتر بود.

در عصر کنونی که در خوردن غذای سرد بین زمستان و تابستان فرق نمی گذارند و در زمستان هندوانه می خورند، گوجه می خورند، خیار می خورند و در همه ی فصول همه چیزهست و متاسفانه رعایت نمی کنند.این علت و درمان دیابت که در ایران ۷ میلیون نفر مبتلا هستند و در دنیا هم روزی ۱ میلیون نفر به خاطر دیابت می میرند.