مواد غذایی برای درمان ریزش مو

مواد غذایی برای درمان ریزش مو

هر چند مساله ی خیلی جدی ای نیست اما یکی از ناراحت کننده ترین اثرات زمان عدم تعادل هورمونی، مانند یائسگی، اثری است که می تواند بر ناخن و سلامت مو بگذارد. بسیاری از زنان یکباره پی می برند که ناخن های محکم شان تبدیل به ناخن هایی شکننده و موهای سالمشان شروع به ریزش می کند. خوشبختانه، شما می توانید کارهایی انجام دهید تا از این علائم خلاص شوید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، کنترل رژیم غذایی و استفاده از مواد غذایی است که موجب تقویت ناخن ها و موهایتان می شود. در ادامه ی مطلب شش تا از بهترین مواد غذایی برای این منظور آورده شده است.

آجیل ها

آجیل یک بسته ی فشرده ی سه گانه از چربی های ضروری، ویتامین های گروه B و ویتامین E  است که هرسه ی این ها برای مبارزه با شکنندگی ناخن ها و ریزش موی ناشی از آسیب های مرتبط با افزایش سن، حیاتی هستند. مطالعات نشان داده اند که این سه ماده ی مغذی به طور قابل توجهی به بهبود ظاهر مو و ناخن به وسیله ی تغذیه ی آنها از درون، در ارتباط است.

لوبیا سبز

لوبیا سبز حاوی مقدار بسیار کمی سیلیکا است. سیلیکا یک ماده ی معدنی است که تصور می شود اگر به مقدار خیلی کم استفاده شود، قادر به بهبود وضعیت ناخن ها و مو است. سیلیکا همچنین به داشتن پوستی صاف و استخوان هایی قوی کمک می کند. از دیگر منابع خوب سیلیکا می توان به مرکبات و گیاه دم اسبی اشاره کرد.

جگر

لوبیا سبز حاوی مقدار بسیار کمی سیلیکا است. سیلیکا یک ماده ی معدنی است که تصور می شود اگر به مقدار خیلی کم استفاده شود، قادر به بهبود وضعیت ناخن ها و مو است

مصرف آهن کافی می تواند روح تازه ای را به ناخن های شکننده بدمد و  به جلوگیری از ریزش مو هم کمک زیادی کند. جگر یکی از غنی ترین منابع غذایی آهن در اطراف ماست و می تواند در تهیه ی بسیاری از غذاهای مختلف استفاده شود. گوشت گاو بدون چربی و تخم مرغ نیز منابع بسیار خوبی از آهن هستند. گیاهخواران هم می توانند از فراورده های سویا و لوبیا قرمز برای دریافت آهن مورد نیازشان استفاده کنند.

هویج ها

هویج حاوی بیوتین (یک نوع ویتامینB ) است. کمبود این ویتامین می تواند باعث ریزش مو و خشک و شکننده شدن ناخن ها شود. بهترین راه خوردن هویج ها برای این که از مزایای کامل آن در این مورد بهره مند شوید مصرف آن در میان وعده ها و آن هم به صورت خام می باشد. گوجه فرنگی و کاهو نیز از دیگر راه های بسیار خوب برای دریافت بیوتین بیشتر برای بدن شما می باشند.

توت فرنگی

ویتامین C یکی از شناخته شده ترین ویتامین ها از نظر خواص تغذیه ای می باشد. یک رژیم غذایی فقیر از ویتامین C می تواند منجر به مشکلاتی در میان تمام بافت های نرم بدن و همچنین شکنندگی ناخن ها و ریزش مو شود. ویتامین ث همچنین به جذب آهن در بدن کمک می کند. با این که در بین مردم، بیشتر متداول است که پرتقال مهم ترین تغذیه سالم زندگی سالم – تامین ویتامین C است، به این مساله کمتر پرداخته می شود که توت فرنگی هم یک تغذیه سالم زندگی سالم – فوق العاده ای از این ماده ی مغذی حیاتی است.

آناناس

هر چند بیوتین و ویتامین C برای حفظ ناخن ها و موی سالم ضروری هستند، اما بدن نمی تواند آن ها را بدون مقدار کافی منگنز( یکی از مواد معدنی ضروری کمتر شناخته شده)، به خوبی جذب کند. یکی از بهترین منابع منگنز آناناس است، اما تمشک و آواکادو نیز غنی از منگنز هستند.
شکنندگی ناخن ها و ریزش مو می تواند در بسیاری از زنان باعث ایجاد احساس ناخوشایندی از ظاهرشان شود. با بررسی رژیم غذایی و استفاده ی بیشتر از مواد غذایی فوق، شما می توانید ناخن ها و موهای خود را به شکل سالم و قوی قبل خود برگردانید.